امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی:

آزادراه” تبریز-سهند”زیر بار ترافیک رفت

آزادراه تبریز-سهند، روز سه‌‌شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، روز سه‌شنبه، دوم دی‌ماه با حضور در استان آذربایجان شرقی، آزادراه مهم تبریز-سهند را افتتاح کرد.
این آزادراه که اجرای آن از سال ۱۳۸۹ و با هدف کنترل و کاهش ترافیک اتوبان تبریز-آذرشهر آغاز شده ۲۰ کیلومتر طول دارد و هشت دهنه پل بسیار بزرگ در طول این مسیر ساخته شده است. با احداث این آزادراه از بار ترافیک جاده فعلی تبریز- آذرشهر که جزء محورهای پرترافیک استان است کاسته شده و پیش‌بینی می‌شود روزانه بالغ بر ۳۰ هزار وسیله نقلیه در سال اول بهره‌برداری از این آزادراه تردد داشته باشند.
ساخت این آزادراه با کاهش فاصله مکانی و زمانی بین کلان‌شهر تبریز و شهر جدید سهند تا ۱۰ دقیقه، صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و ارتقای کیفیت ایمنی را در پی دارد.
به گفته مسئولان، بهره‌برداری از این آزادراه صرفه‌جویی سالانه ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتری سوخت را در پی دارد.
تسهیل در ترافیک عبوری محور موجود تبریز-آذرشهر، کاهش هزینه و مصرف سوخت و کاهش آلاینده‌های محیط‌زیستی، کاهش مسافت و دسترسی سریع به کلانشهر تبریز، افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از زمان و کاهش اتلاف وقت شهروندان، کاهش تصادفات و استهلاک خودروها و ارتقای ایمنی سفر، رونق بخشیدن به سرمایه‌گذاری ملی و گردشگری در شهر جدید سهند و افزایش جذابیت سکونت در شهر جدید و رونق اقتصادی آن از جمله مزایای این آزادراه عنوان شده است.
آزادراه تبریز شهر جدید سهند از محل منابع دولتی و داخلی شرکت عمران شهرهای جدید و شریک بخش خصوصی احداث شده که ارزش ریالی امروز این طرح بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال است. شرکت عمران شهر جدید سهند در دو سال اخیر تملک و آزادسازی ۹ کیلومتر از اراضی پروژه را به سرانجام رسانده است.
در مراسم امروز، حبیب‌الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=12042
کد خبر
12042
بازدید
15845