جلسه داوری آثار جشنواره فیلم و عکس شهرهای جدید با حضور اساتید مجرب در حوزه فیلم و عکس، مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی و مشاور و کارشناسان دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید در سالن اجتماعات شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید عبدالوهاب شهلی بر، مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی در ابتدای این جلسه ضمن تشریح اهداف برگزاری جشنواره تاکید کرد: یکی از ماموریت های ما گسترش تعلق اجتماعی شهروندان به شهر جدید است که شهروندان بتوانند احساس تعلق اجتماعی به شهر جدید داشته و احساس مسئولیت و مشارکت در اداره شهر داشته باشند .
مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید، توجه به بازنمایی شهر از دید شهروندان و پرداختن به مسائل حائز اهمیت از منظر آنها را امری ضروری دانست و افزود : شهرها از دید شهروندان نیز باید مشاهده شوند که خوشبختانه امسال استقبال خوبی از این برنامه شده است و نسبت به اولین دوره برگزاری ۴۳٪ رشد داشته است .
وی افزود: این آثار بسیار ارزشمند است چرا که تاریخ تصویری روند توسعه اجتماعی در شهرهای جدید از طریق این آثار به تصویر کشیده شده است و به جز ساختمان های شهری اجتماعات نیز از منظر شهروندان ثبت شده است.
شهلی بر در ادامه ضمن ابراز خرسندی از حمایت دکتر داوود پور عضو هیات مدیره شرکت از این حوزه گفت: در حال حاضر فضای بسیار مطلوبی برای فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در شهرهای جدید مهیا می باشد .بنابراین ما از حضور و مشارکت جامعه هنری در شهرهای جدید مثل دیگر شهرها استقبال خواهیم کرد.
در ادامه عسگری مدیر امور جشنواره و برنامه انجمن سینمایی ایران با تشکر از زحمات مرادی کارشناس فرهنگی شرکت در طول جشنواره گذشته و امسال به فعالیت ها و اقدامات پیش روی پرداخت و تاکید کرد: سعی خواهیم کرد فعالیت های انجمن را از مراکز شهری به سمت شهرهای جدید ببریم و این رویداد بسیار موثر خواهد بود.
سپس مشاور اجتماعی فرهنگی شرکت و هر یک از داوران به ارائه پیشنهاد برای موثر و مفید تر برگزار شدن جشنواره و نحوه انتخاب آثار ارسالی و بررسی آنها پرداختند .
آثار ارسالی شهروندان شهرهای جدید در جشنواره فیلم و عکس ، توسط حسن غفاری کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر ، عکاس مستند اجتماعی با گرایش مردم شناسی و عضو انجمن عکاسان مطبوعات، جاسم غضبان پور عکاس مستند اجتماعی و فارغ التحصیل عکاسی از دانشگاه هنر و موسس انتشارات تیس، سعید نجاتی کارشناس ارشد سینما از دانشگاه سوره و نویسنده و کارگردان و مدرس مجموعه آموزشی در شبکه آموزش ، نیما بزرگی فارغ التحصیل رشته عکاسی از دانشگاه هنرتهران و داور ورک شاپ های تخصصی، آرش رصافی کارگردان، تدوین‌گر و فارغ‌التحصیل کارگردانی و ادبیات نمایشی و مؤلف کتاب “رباعی سینما” مورد ارزیابی قرار می گیرد.
در پایان مقرر شد بحث داوری از امروز 22 مهرماه توسط هیات داوران در حوزه فیلم و عکس با همکاری انجمن سینمای جوان آغاز و بمدت یکهفته برترین آثار در دو بخش داخلی و کشوری انتخاب و معرفی شوند.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11604
کد خبر
11604
بازدید
10955