همزمان با آغاز هفته کتابخوانی دو کتابخانه‌ عمومی در سایت مسکن مهر شهر جدید پردیس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید صبح دیروز همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، «آئین بهره برداری از کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس» با حضور بابازاده عضو هیئت مدیره شرکت عمران، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس، آقای دکتر رضایی فرماندار شهرستان، مهندس همتی شهردار پردیس، حجت‌ الاسلام والمسلمین عبداللهی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آقای سلطان محمدی ریاست اداره کتابخانه‌ های عمومی شهرستان و مسئولین نهاد کتابخانه‌ های عمومی استان در فاز ۱۱ پردیس برگزار شد.
این دو کتابخانه در فضای مدارس اجتماع محور در فازهای ۱۱ و ۸ براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین شرکت عمران شهر پردیس و اداره کل کتابخانه های عمومی تجهیز و امروز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی به بهره برداری رسید.
تجهیزات کتابخانه وتجهیزات الکترونیکی رایانه و نرم افزار کاربردی به همراه ۴۵۰۰ عنوان کتاب برای هر یک از کتابخانه های افتتاح شده از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی تامین شده است.
فرماندار پردیس در این مراسم، افتتاح کتابخانه را یک بخش از فرآیند افزایش سرانه مطالعه شهرستان دانست و گفت: باید زمینه کمک و مشارکت اهالی، فرهنگیان، نخبگان و دانش آموزان برای بهره برداری کامل از کتابخانه فراهم شود و موضوع کتاب و کتابخوانی بسیار جدی در سبد روزمره مردم قرار گیرد که این از وظایف همه متولیان به ویژه اداره کتابخانه‌های عمومی است.
همزمان با هفته کتابخوانی 24 آبان در سایر شهرهای جدید پویش کتابخوانی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شدو کلنگ‌ کتابخانه بزرگ شهر جدید صدرا در زمینی به مساحت ۴۵۵۰ مترمربع و زیربنای ۲۵۴۵ مترمربع و کتابخانه شهرجدید سهند بامتراژ ۳ هزار متر مربع به زمین زده شد.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11798
کد خبر
11798
بازدید
12600