افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ١٢۶ پروژه روبنایی و زیربنایی در شهرهای جدید به دستور رییس جمهور

مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ١٢۶ پروژه روبنایی و زیربنایی امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرجدید گلبهار وبه دستور رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید مراسم افتتاح ۵١ هزار و ٢٣٠ واحد مسکونی در قالی مسکن ملی، باز افرینیشهری و مسکن مهر و همچنین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ١٢۶ پروژه روبنایی و زیربنایی در حوزه های مختلف فرهنگی، مذهبی،آموزشی وامروز به دستور ریاست محترم جمهور برگزار شد.

حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرجدید گلبهار در این مراسم با بیان اینکه در این دوره علاوه بر تحویلواحد‌های مسکن مهر و ایجاد جریان مستمر تولید مسکن در قالب طرح اقدام ملی اهتمام به تکمیل و خدمات روبنایی و زیر ساخت‌هایاجتماعی و همچنین سکونت پایدار در دستور کار خود قرار داده‌ایم، گفت: در حال حاضر می‌توانیم ادعا کنیم که با ایجاد این خدمات واهتمام ویژه برای تکمیل خدمات روبنایی، سعی کردهایم که در شهر‌های جدید علاوه بر افزایش کیفیت سکونت بتوانیم تمامی خدماتزیربنایی و روبنایی این واحد‌ها را هم تکمیل کنیم.

او افزود: در تلاش هستیم تا 100 مدرسه، 20 مرکز فرهنگی و تامین خدمات زیر بنایی و خطوط انتقال آب و فاضلاب و همچنین تصفیهخانه و ایستگاه‌های پمپاژ توسط وزارت راه و شهرسازی را احداث کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دو سال اخیر 8 هزار و 800 میلیارد تومان با استفاده از منابع داخلی و با مشارکت بخشخصوصی برای تامین این منابع و خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه شده است، افزود: از وجوه دیگر این پروژه‌ها آن بود که با مشارکتبخش خصوصی و به صورت انتفاعی و غیر انتفاعی ساخته و احداث شده است.

طاهرخانی بیان کرد: موضوع مهم دیگر، ایجاد هویت در شهر‌های جدید است که در تمامی آن‌ها از ارزش‌های مهم ایرانی و اسلامیاستفاده شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تامین زیر ساخت اولیه موضوع مهمی در تمامی پروژه‌های شهر‌های جدید بوده که در تمامیشهر‌های جدید آن‌ها را اجرا می‌کنیم تا از طریق آن بتوانیم کالبد شهری را شکل دهیم.

او افزود: 123 خدمات روبنایی و زیربنایی را افتتاح کردیم و یا شروع عملیات آن‌ها را کلید زدیم و در این مرحله از افتتاح‌ها هم 30 مدرسه، 21 مدرسه فرهنگی و 21 پارک و فضای سبز و همچنین مجتمع‌های تجاری را آغاز می‌کنیم؛ از سوی دیگر در این دولت ما سعیکرده‌ایم همواره در تمامی شهر‌های جدید مشکل مربوط به فضای آموزشی را برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در مجموع 457 پروژه زیرساختی در شهر‌های جدید اجرایی شده که 257 پروژه از آن‌ها مربوط بهدولت دوازدهم بوده است.

این مقام مسئول گفت: از این تعداد هم حدود 160 مورد در طی سال‌های 98 و 99 اجرایی شده‌ است.

طاهرخانی تاکید کرد: ظرفیت‌ مهمی را در شهر‌های جدید فعال کردیم که در طی سال‌های گذشته مغفول مانده بود و آن استفاده ازظرفیت‌های بخش خصوصی بود که در کنار آن در طی سال 98، نهایتاً حدود 10 هزار میلیارد تومان قرارداد مشارکتی در حوزه توسعهخدمات روبنایی و زیربنایی اجرا کردیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: با توجه به آنکه امکان رشد جمعیتی حدود 7 برابر شده‌ است، ما سعی کرده‌ایم تمامی خدمات روبنایی وزیربنایی را اجرایی کنیم.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=13922
کد خبر
13922
بازدید
27651