عملیات اجرایی مصلا، مجتمع پلیس‌های تخصصی و کتابخانه فاز دو صدرا و همچنین بهره‌برداری از فرهنگسرای قرآن در شهر جدید صدرای شیراز شنبه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور در آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر جدید صدرا گفت: بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی در صدرا نتیجه حمایت و وجود مدیریت پاسخگو در شهر صدراست و بدون حمایت و پشتیبانی مدیران چنین توفیقاتی محقق نخواهد شد.
طاهرخانی با بیان این مطلب که شرکت عمران شهرهای جدید در کشور مسایل و مشکلات این شهرها را براساس نظرسنجی عمومی اولویت بندی کرده‌ گفت: در صدرا چند مشکل اصلی در نظرسنجی‌ها احصا شد که یکی از این موارد تسهیل مسیرهای دسترسی بین شیراز و صدرا بود.
وی ادامه داد: شیراز و صدرا مکمل یکدیگرند و در یکسال اخیر اقداماتی در حوزه توسعه راه‌های بین این دو شهر شروع شده و تا سال آینده مشکلات مسیرهای دسترسی صدرا برطرف خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این مطلب که در حوزه زیرساخت‌ها طی ۴۰ سال گذشته خدمات بسیاری انجام شده اما ایجاد فضاهای معماری فاخر کمتر مورد توجه بوده،گفت: باید نقشی از فرهنگ ایرانی و اسلامی جامعه معاصر در محیط های شهری باقی بماند.
وی اضافه کرد: بر همین اساس مصلای نماز جمعه و کتابخانه عمومی صدرا با طراحی فاخر برگرفته از فرهنگ جامعه در دستور کار است و امروز نیز رسماً عملیات اجرایی این دو طرح آغاز شد.
وی ادامه داد: تنوع فرهنگی و قومیتی در شهرهای جدید بسیار است از این رو باید کار فرهنگی بیشتر از سایر شهرها در این مناطق مدنظر باشد و طی سالیان گذشته قصوری در حوزه فرهنگی و اجتماعی در شهرهای جدید رخ داده که اکنون باید جبران شود.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11802
کد خبر
11802
بازدید
12607