افزایش چهار برابری سهم مسکن از کل تسهیلات بانکی

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش چهار برابری سهم مسکن از کل تسهیلات بانکی در کشور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در نشستی با هادی حق شناس استاندار گلستان در روز چهارشنبه31 شهریورماه از افزایش چهار برابری سهم مسکن از کل تسهیلات بانکی در کشور خبرداد و گفت: در حوزه تأمین مالی مسکن، هم در قانون جهش تولید و هم مصوبه بودجه سال ۱۴۰۰ سهم مناسبی را برای عرضه مسکن در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در سال‌های گذشته سهم مسکن از تسهیلات بانکی در حداقل ممکن و تنها پنج درصد بود اما در جهت گیری های جدید این رقم به ۲۰ درصد تسهیلات بانکی رسیده است.
وی بیان کرد: این امر دسترسی مردم را افزایش داده و فعالیت بخش خصوصی را در حوزه تولید مسکن رونق می‌دهد.
طاهرخانی اضافه کرد: مکان یابی و تأمین زمین این عرضه‌های گسترده را با لحاظ کردن همه شرایط اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی انجام خواهیم داد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: سیاست الحاق زمین به شهرها و همچنین توسعه درونی شهرها در قالب بافت‌های فرسوده هم در دستور کار قرار دارد.
این مقام مسئول همچنین طی این نشست درخصوص استقرار نیرو در5 کانون صنعتی , خدماتی و تجاری جدید استان از طریق ایجاد شهرها و شهرهای جدید به گفتگو پرداخت.

به گفته حق شناس توسعه مرز اینچه برون و امکان افزایش صادرات و واردات, توسعه مجتمع پرورش میگو گمیشان , ایجاد بندر تجاری در استان, اکتشافات نفت و گاز و همچنین منطقه آزاد اینچه برون گلستان ۵ کانونی است که محل جذب منابع انسانی کار است ؛ تلاش داریم از هم اکنون برنامه ریزی لازم را جهت استقرار نیروی کار این کانون های صنعتی و تجاری در شهرک ها و شهرهای جدید داشته باشیم و وضعیت اسکان آنان را پیش بینی کنیم.

وی همچنین اعلام کرد: پس از مکان سنجی دقیق باید با همکاری منابع طبیعی و اخذ مجوز از اراضی ملی باید زیرساخت های لازم ایجاد شود و ما وضعیت اسکان آتی را هدایت کنیم تا ساخت و سازها اصولی انجام شود.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=14164
کد خبر
14164
بازدید
28815