مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، با حضور در شهر جدید پردیس از سایت‌های مسکن مهر و پروژه‌های زیربنایی و روبنایی در دست احداث این شهر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید حبیب‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، روز پنج‌شنبه، دهم مهرماه با حضور در شهر جدید پردیس از سایت‌های مسکن مهر و پروژه‌های زیربنایی و روبنایی در دست احداث این شهر جدیداعم از فاز 11، پروژه های آذرگستران میانه، تخت جمشید، درمانگاه 10 تختخوابی فاز 8، توما، پردیس سازان نوید C و مرکز محله الوند بازدید کرد.
او در جریان این بازدید گفت: علی‌رغم اینکه تامین زیرساخت‌ها و خدمات مسکن مهر پردیس، دارای ویژگی‌های خاص، توپوگرافی ویژه و نیازمند صرف هزینه‌‌ و زمان زیادی است، خوشبختانه فعالیت‌ها با تمام توان در حال انجام است تا پروژه‌‌ها امسال به پایان برسد.
طاهرخانی با بیان اینکه سازندگان بدعهدی که در پردیس فعالیت نمی‌‌کردند را به ساختار قضایی برده و خلع کردیم تا پیمانکار‌‌ان جدید جایگزین شوند، افزود: امسال افتتاح بزرگی در شهر جدید پردیس خواهیم داشت و بخش زیادی از واحدهای مسکونی را به مردم تحویل خواهیم داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت واحدهای مسکونی با کیفیت بالایی در حال انجام است، عنوان کرد: در برخی پروژه‌‌ها که به‌‌دلیل بی‌توجهی پیمانکاران، اشکالاتی وجود داشت نیز ایرادات در حال رفع هستند تا واحدهای مسکونی با کیفیت به مردم تحویل شود؛ اقدامات مربوط به محوطه‌‌سازی، پیاده‌‌روسازی و جدول‌گذاری نیز با با توجه به حساسیتی که وجود دارد در حال انجام است و در مجموع یک کار بزرگ در پردیس در حال انجام است.
طاهرخانی در خصوص متروی شهر جدید پردیس نیز گفت: مطالعات امکان‌‌سنجی مسیر، شامل نقشه‌های اجرایی به‌‌صورت کامل انجام شده است و در بودجه سنواتی نیز به‌‌صورت مشارکتی اجرا خواهد شد؛ در این چارچوب، فرآیند مذاکرات و تعیین برآوردها و چارچوب مشارکت در سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است و به‌زودی مصوبه هیات وزیران برای آغاز عملیات اجرایی گرفته خواهد شد.
او زمان‌بندی اجرای مترو را چهارساله عنوان و اعلام کرد: عملیات اجرایی این پروژه از امسال با هزینه چهار هزار و ٣٠٠ میلیارد تومان و منابع آن نیز از طریق آورده شریک، منابع شرکت عمران و اعتبارات دولتی آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت: اغلب واحدهای این طرح ملی در شهر جدید پرند ساخته خواهد شد؛ برخی واحدهای این طرح نیز بر اساس طرح جامع و محدوده‌های مصوب قبلی در پردیس جانمایی شده و به اجرا خواهد رسید.

بازدید عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از پروژه های شهر جدید صدرا

در این راستا محمدرضا توکلی عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید نیز طی سفری یکروزه به شهر جدید صدرا از پروژه های عمرانی این شهر جدید از جمله تقاطع غیر هم سطح بزرگراه شهید سلیمانی، مصلای بزرگ شهر جدید صدرا، دو مجتمع آموزشی 18 کلاسه، سالن بین المللی تخصصی فوتسال، مجتمع مسکن مهر بناسازان، پروژه های اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، مخزن بتنی 20 هزار مترمکعبی شهر جدید صدرا و بزرگراه ارتباطی بوعلی سینا(صدرا-دوکوهک) بازدید کرده و از نزدیک در جریان روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت.
در این سفر همچنین پروژه های پل زیرگذر باجگاه به طول 40 متر و عرض 25 متر و ارتفاع 5/6 الی8 متر به صورت متغیر، که با هدف بهبود سیستم حمل و نقل و کاهش ترافیک درون شهری درحال اجرا می باشد و مجتمع آموزشی 18 کلاسه شهر صدرا که در زمینی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع و زیربنای ۳۹۰۰ متر مربع با اعتبار بالغ بر 335 میلیارد ریال در ناحیه کشاورزی و ناحیه 128 هکتاری شهر جدید صدرا روند ساخت را طی می کنند، مورد بررسی قرار گرفت.
در این بازدید که مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز حضور داشتند، مراحل آماده سازی سالن بین المللی ورزشی تخصصی فوتسال را از نزدیک بررسی و توکلی ضمن ابراز رضایت، این پروژه مهم را به عنوان یک پروژه محرک توسعه و در راستای سیاست های شرکت مادر دانست و بر ادامه روند فعال پروژه و تسریع در بهره برداری در پاییز سال جاری تاکید کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11520
کد خبر
11520
بازدید
12119