در سفر به آذربایجان شرقی انجام شد:

بازدید مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از شهر جدید سهند/ نقش مهم آزادراه تبریز-سهند در توسعه اقتصادی منطقه

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پروژه های عمرانی شهرجدید سهند بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، در برنامه سفر یک روزه طاهرخانی دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، بازدید از آزادراه سهند تبریز- بازدید از پروژه های عمرانی رو به اتمام و بازدید از سایر پروژه های عمرانی به همراه افتتاح نمایشگاه مجازی فرصتهای سرمایه گذاری در شهر جدید سهند و همچنین حضور در جلسه با هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید سهند به انجام رسید.
طاهرخانی در بازدید از آزادراه گفت : یکی از سیاست های شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تسهیل دسترسی شهرهای جدید به شهر مادر است و آزادراه تبریز – سهند در این راستا در دو سال اخیر در دولت دوازدهم فعالیت ویژه ای داشته است.
وی همچنین گفت : آزادراه تبریز- سهند تاثیر منطقه ای خواهد داشت ، بطوریکه علاوه بر شهرستان اسکو ، در حوزه توسعه گردشگری نیز ، روستای تاریخی کندوان را تحت پوشش قرار داده و ظرفیت توسعه مسکونی را نیز در شهر جدید سهند ارتقاء خواهد داد.
معاون وزیر افزود : تاثیری که آزادراه در زندگی شهری خواهد داشت ، می تواند به تعادل بخشی در بازار مسکن خصوصا کلانشهر تبریز کمک نماید و هماهنگ با برنامه ریزیهای توسعه ای ، از توسعه بی رویه سکونتگاهها در حاشیه تبریز جلوگیری کند .
طاهرخانی به مشکلات پروژه آزادراه اشاره کرد و گفت : آزادراه تبریز – سهند به عنوان یکی از پروژه های مشارکتی جزو پروژه های متوقف بود که چند مشکل اساسی داشت ؛ یکی تامین مالی پروژه و دیگری تملک مسیر بود که با تلاش همکارانم در مجموعه شرکت عمران شهر جدید سهند تملک و آزادسازی ۹ کیلومتر مسیر با تامین اعتبار مرتفع شد و به یاری خداوند در طول دو سال اخیر پروژه با حداکثر ظرفیت کار شده و متوقف نشده است .
مدیرعامل شرکت مادر به مشخصات فنی پروژه پرداخت و افزود : یکی از مزیتها و ویژگیهای خاص پروژه ، بحث مسافت بوده که زمان جابجایی مسیر ۲۰ کیلومتری از اتوبان شهید کسایی تا میدان شهید باکری شهر جدید سهند را به ۱۰ دقیقه کاهش خواهد داد.
وی تصریح کرد : آزادراه تبریز-سهند با ۶ خطه بودن و دارای ۷ پل بزرگ در کاهش تصادفات و انرژی نقش بسزایی داشته و بار ترافیکی سایر مسیرهای جایگزین را تقلیل داده و نقش توسعه ای را در منطقه ایفا خواهد کرد .
سپس بازدیدکنندگان در محل شرکت عمران شهر جدید سهند در مورد پروژه های پیش روی شرکت عمران به تبادل نظر پرداخته و در خاتمه نیز از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن ، مساجد ، مدارس ، پارکها ، کتابخانه مرکزی سردار شهید سلیمانی و آماده سازی محله گلشهر در فاز ۴ بازدید بعمل آوردند.
گفتنی است بازدید از آزادراه سهند تبریز از مهمترین برنامه های این سفر بود که قرار است به زودی این آزادراه به بهره برداری رسیده و زیر بار ترافیک قرار گیرد.
آزادراه سهند تبریز به طول ۲۲ کیلومتر است که با اعتباری بالغ بر ۲هزار میلیارد ریال توسط شرکت عمران شهرهای جدید و بخش خصوصی احداث و با بهره برداری از آن کاهش مدت زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، ایمنی سفر را درپی خواهد داشت.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11711
کد خبر
11711
بازدید
13117