روز چهارشنبه انجام شد:

بازدید مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید روز چهارشنبه، دهم دی‌ماه با حضور در شهر جدید پرند از برخی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانیاین شهر جدید بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، حبیب‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهایجدید در این بازدید از پروژه‌های آرامستان شهر جدید پرند، بوستان مشاهیر، تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی، قطار شهری، مرکزمحله آفتاب، پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، پروژه ۸۸ هکتاری و پروژه ۱۳۰ هکتاری بازدید کرد و ضمن شنیدن گزارش کارشناسان درمحل هر یک از پروژه‌‌ها، دستورات لازم برای سرعت بخشیدن به تکمیل پروژه‌ها را صادر کرد.

در این بازدید که حدود چهار ساعت به طول انجامید، رحمانی، عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید و وطن‌خواهی، مدیرعاملشرکت عمران شهر جدید پرند، معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

گزارش پیشرفت برخی از پروژه‌های مهم شرکت عمران شهر جدید پرند که روز چهارشنبه، طاهرخانی از آن‌ها بازدید کرد را در ادامهمی‌خوانید:

پروژه آرامستان شهر جدید پرند

آرامستان شهر جدید پرند با مساحت تقریبی ۴۰ هکتار در جنوب جاده قدیم تهرانساوه (غرب فاز یک صنعتی) قرار دارد. تاکنون اینپروژه ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.

بوستان مشاهیر

بوستان مشاهیر با مساحت ۳۲ هکتار، بزرگترین بوستان در دست احداث در پرند است که در رود دره حدفاصل فازهای ۳ و ۴ واقع شدهاست. این بوستان همانند مفصلی سبز، مناطق مسکونی مجاور را بهم می پیوندد و با ساختاری یکپارچه از محیط پیرامون تا قلبکلانشهر امتداد یافته است.

 

بوستان مشاهیر با هدف ایجاد فضای سبز در مقیاس شهری و فراشهری و تاکید بر فعالیت های آزادانه شهروندان در قالب فضاهایخدماتی، رفاهی، گذران اوقات فراغت، فرهنگی، تفریحی و گردشگری طراحی گردید. در برنامه ریزی و طراحی این بوستان مولفه هایعملکردی، زیباشناسی و محیط زیستی مورد توجه قرار گرفته است. هویت بخشی و ایجاد پل ارتباطی بین تاریخ و فرهنگ گذشته و حال ازاهداف اصلی پروژه است و تاکنون این پروژه ۸۶ درصد پیشرفت داشته است و نیمه شمالی آن افتتاح شده است.

تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی پرند

تقاطع غیرهمسطح در جنوب فاز یک (ورودی شهرک صنعتی) شهر پرند قرار دارد. هدف از ساخت این پل روگذر ایجاد دسترسی شهرکصنعتی به جاده قدیم تهرانساوه و شهر پرند می باشد. تاکنون این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت داشته است.

قطار شهری

احداث راه دسترسی به ایستگاه راه آهن شهدای شهر جدید پرند، تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

پروژه کیسون (مسکن مهر)

این پروژه در فاز ۶ شهرجدید پرند واقع شده است که تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰ واحد آن افتتاح شده است و دارای ۸۵ درصد پیشرفتفیزیکی است.

مرکز محله آفتاب

مرکز محله آفتاب واقع در فاز ۵ شهر جدید پرند با روش مشارکت در ساخت دارای کاربری های تجاری، آموزشی، سرای محله و فضایسبز است. پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود ۱۱درصد است و هم‌اکنون در مرحله تسطیح، خاکبرداری و اجرای جدول معابر و صدورپروانه ساختمانی برای مجتمع های تجاری است.

پروژه طرح اقدام ملی مسکن ( برج افزار ماهان البرز)

این پروژه ۲۵۲ واحد دارد و ۱۰ طبقه است و در شمال فاز ۶ قرار دارد و عملیات خاکبرداری آن در حال انجام است.

پروژه ۸۸ هکتاری

عملیات آماده سازی اراضی موسوم به ۸۸ هکتاری واقع در شمال فاز ۶ می باشد که تاکنون حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشتهاست.

پروژه ۱۳۰ هکتاری

عملیات آماده سازی اراضی موسوم به ۱۳۰ هکتاری واقع در فاز ۶ می باشد که تاکنون حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است وخدمات رسان فاضلاب شروع به کار کرده است و کانال هدایت آب های سطحی در جنوب سایت رو به اتمام است

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=12153
کد خبر
12153
بازدید
16208