بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از تونل شهر جدید علوی/ بررسی محل جانمایی شهر جدید در جزیره قشم

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در استان هرمزگان و دیدار با مدیران استانی از پروژه های عمرانی شهر جدید علوی نیز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شرهای جدید علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید پنج شنبه ٢٩ اردیبهشت ماه و هیئت همراه با حضور در شهر بندرعباس در جلسه ای با مدیران اداره کل راه و شهرسازی این استان و نمایندگان دستگاههای مختلف به بررسی مسائل و مشکلات موجود و مرتبط با هر دو حوزه پرداختند.
نستور درخشنده پور مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید علوی نیز در این جلسه با اشاره به چالش و عقب ماندگی های شهر علوی در حوزه زیر ساخت ها بیان کرد: مهمترین این مشکلات موضوع تأمین دسترسی مطلوب و مناسب به صنایع غرب بندر عباس و بندر شهید رجایی است که بدون شک تسریع در اتمام ٢ پروژه مهم و حیاتی تونل و جاده دسترسی از مهمترین عوامل پیشرفت شهر علوی به شمار می روند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با تأکید براینکه شهر علوی باید در نقشه راه استان هرمزگان تعریف شود گفت: ما نمیتوانیم این شهر جدید و مشکلاتش را جدا از سایر مسائل استان ببینیم بنابراین باید برای رفع بسیاری از مسائل آن را در کنار پروژه های دیگر و در نقشه راه استان تعریف کنیم.
گفتنی است مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این سفر یک روزه از جاده خروجی و تونل شهر جدید علوی بازدید کرده و اظهار امیدواری کرد که با تزریق بودجه در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
بازدید از محل جانمایی شهر جدید در قشم و همچنین تشریح مباحث شکل گیری شهری با رویکردی جهانی؛ متناسب با بافت و معماری جزیره که قابلیت جذب گردشگر از جهان را داشته باشد نیز از دیگر برنامه های معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر بود.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=16031
کد خبر
16031
بازدید
30672