دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید به منظور بررسی میدانی وضعیت پیشرفت برنامه های توسعه اجتماعی و فرهنگی شهرهای جدید و همفکری و مشارکت با سمن ها و انجمن های شهرهای جدید در جهت توسعه فرهنگی اجتماعی شهرها برنامه بازدید های دوره ای را در نظر گرفته است .

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید اولین بازدید صبح دیروز از شهر جدید پرند با بازدید از پروژه های اجتماعی فرهنگی و محل در نظر گرفته شده جهت احداث گذر فرهنگ و هنر شهر جدید پرند آغاز شد .
سپس جلسه ای با حضور محسن وطن خواهی مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید پرند ، عبدالوهاب شهلی بر مدیر کل دفتر توسعه اجتماعی فرهنگی شرکت مادر تخصصی ، طاهر پور مدیر کل دفتر نظارت و بهسازی و هدایت شغلی سازمان فنی حرفه ای کشور باهدف گسترش مراکز فنی و حرفه ای در سطح شهرهای جدید ، برگزار شد و در زمینه ایجاد اشتغالزایی و ارتقای سطح مهارت آموزش شغلی در شهر پرند تبادل اطلاعات شد.
در این جلسه محسن وطن خواهی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با ابراز خرسندی از حمایت اقدام آموزشی و فنی حرفه ای در شهرهای جدید از جمله شهر پرند، گفت:پرند ظرفیت های خوب و بالقوه ای دارد که با هماهنگی و برنامه ریزی دقیق و منسجم فی مابین می توانیم در آینده نزدیک شاهد پیشرفت اشتغالزایی در شهر باشیم.
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید نیز در این جلسه ، ضمن تشریح اهداف شرکت عمران در توسعه اجتماعی و فرهنگی و تاکید بر کارآفرینی و گسترش مهارت‎های فنی و حرفه ای به تفاهم نامه همکاری دوجانبه میان شرکت عمران شهر جدید پرند و سازمان آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود تلاش خواهیم کرد در این زمینه یک مدل اجرایی جدید و کاربردی در شهرهای جدید را طراحی و تدوین کنیم.
طاهرپور مدیر کل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان فنی حرفه ای کشور نیز در ادامه جلسه، بیان داشت: ابتدا ما باید در این خصوص کار کارشناسی تخصصی انجام دهیم و ظرفیت های موجود در شهر را شناسایی کرده تا به مدل بهتر و کاربردی تری جهت احداث مراکز فنی و حرفه ای برسیم.
در ادامه جلسه نشست هم‌اندیشی با اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) و انجمن ها با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم ، در راستای فراهم شدن شرایط برای تشکلهای مردم نهاد در راه توسعه مشارکت اجتماعی شهروندان و ایجاد هویت محله ای شهرهای جدید برگزار گردید.
در این نشست ضمن تشریح کامل راهبردهای دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی توسط مدیر کل دفتر ، کارشناسان دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت به تشریح راهبردهای پیش روی و فعالیت های انجام شده در این زمینه پرداختند و از مشارکت سازمان‌های مردم نهاد به عنوان نهاد غیر دولتی در پیشبرد اهداف و راهبردهای دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی همکاری خود را اعلام کردند.
در ادامه روسای انجمن ها و سمن های شهر جدید پرند به پتانسیل های موجود در شهر ، معرفی انجمن و بیان مشکلات و خواسته های خود پرداختند.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11449
کد خبر
11449
بازدید
10942