برنامه شهرهای جدید برای تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس برنامه شرکت عمران شهرهای جدید ایران، مراکز آتش‌نشانی برای امنیت مردم به خودروهای آتش‌نشانی تجهیز می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید به نقل از تسنیم حبیب الله طاهرخانی با بیان اینکه ارتقای تاب آوری شهری و ایمنی شهر و شهروندان در برابر انواع مخاطرات یکی از اهداف مهم توسعه شهرهای جدید پس از اسکان جمعیت در این مناطق به شمار می‌رود اظهار کرد: بدون شک این مسئله ضمن کمک به روند توسعه شهری، آسایش و آرامش را برای ساکنین این مناطق به ارمغان می آورد.
وی با یادآوری این‌که آتش سوزی یکی از مخاطرات همیشگی در حوزه ایمنی شهر و شهروندان است، ادامه داد: بر این اساس و مبتنی بر برنامه عملیاتی شهرهای جدید کشور، شرکت عمران شهرهای جدید سعی بر آن دارد تا با مکان یابی علمی و درست ایستگاه های آتش نشانی، امداد رسانی سریع، همراه با دقت و مهارت با تجهیزات مناسب در اطفای حریق، رضایت شهروندان از خدمات آتش نشانی را ایجاد کند.
وی افزود: با توجه به تراکم بالای ساختمانی در برخی از شهرهای جدید، تأمین تجهیزات آتش نشانی مورد نیاز این نواحی مسکونی همچون نردبان های بلند نقش بسزایی در ارتقای سطح ایمنی ساختمانی در برابر آتش سوزی دارد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران گفت: برای این منظور طی سه سال اخیر شرکت عمران شهرهای جدید در راستای مسئولیت اجتماعی و سازمانی خود، برنامه ریزی و تأمین مالی تجهیز مراکز آتش نشانی در شهرهای جدید را در دستور کار خود قرار داده است.
طاهرخانی اضافه کرد: در همین راستا باتوجه به وجود برج های بلند در برخی شهرهای جدید کشور به همت شرکت عمران شهرهای جدید از محل اعتبارات داخلی شرکت های تابعه در شهرهای جدید پردیس، پرند و فولادشهر، تعداد 3 دستگاه ماشین آتش نشانی مجهز به بالابر به ارتفاع 57 متر با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان تهیه و در اختیار سازمان آتش نشانی شهرهای مذکور قرار داده شده است.
وی بیان کرد:‌ با این اقدام ضروری، از این پس ساکنان برج های شهرهای یاد شده خیال آسوده ای در مواجهه با حوادث احتمالی نظیر آتش سوزی و… خواهند داشت.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=14294
کد خبر
14294
بازدید
28863