جلسه بررسی مشکلات و مسائل شهر جدید پرند با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار و موارد موجود مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید جلسه بررسی مشکلات و مسائل شهر جدید پرند با حضور حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اعضای هیئت مدیره شرکت، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، معاون فنی و نظارت استانداری تهران، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند برگزار شد.
طاهرخانی در این جلسه رویکرد کلان وزارت راه و شهرسازی و مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید را ایجاد هماهنگی مناسب در سیاست های توسعه شهری در تمامی شهرهای جدید اعلام کرد و افزود: بدون شک ارتقای کیفیت زندگی و توسعه شهری هدف اصلی ما در هر شهر به شمار می رود که قطعا لازمه آن ایجاد هماهنگی بین نهادهای مسئول است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با تأکید براینکه شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت های تابعه به هیچ وجه اهداف انتفاعی در مسئله توسعه شهری نخواهند داشت گفت: ما همواره در تسریع هرچه بیشتر پروژه های باقی مانده در شهرها مانند مسکن مهر و … از اعتبارات داخلی شرکت هزینه کرده و یا در برخی موارد مانند مترو این شهر جدید، پیشنهاد کردیم برای پیشبرد کار دستگاه مجری طرح از شهرداری به شرکت عمران تغییر یابد.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ما به عنوان شرکت عمران شهرهای جدید موظف هستیم اراضی مربوط به هریک از دستگاه ها را در اختیار آن ها قرار دهیم در این راستا تمامی اراضی مربط به اختیارات شهرداری و یا سایر دستگاه های اجرایی مانند آموزش و پرورش، بهداشتی – درمانی و … را در نهایت به نهاد مربوطه تحویل خواهیم داد.
طاهرخانی با اشاره به اینکه طی 7 سال گذشته تعداد 43 مدرسه در شهر جدید پرند احداث شده است گفت: طبق قوانین موجود، شرکت عمران شهرهای جدید موظف است اراضی مربوطه به شهرداری را با زیرساخت کامل مانند فضاهای سبز و پیاده رو به این بخش واگذار کند، در غیر این صورت باید مورد بررسی قرار گیرد.
به گفته وی شهر جدید پرند امکان توسعه سرانه بالایی دارد اما این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که هر زمینی در کاربری معین خود مورد استفاده قرار گرفته و جابه جا نشود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه این حوزه به شدت به توانمندسازی شهرداری معتقد است گفت: بدون شک همکاری و هماهنگی بین تمامی نهادها، رعایت ضوابط و طرح های توسعه شهری برای تعالی یک شهر لازم است. بدین منظور کارگروهی را برای بررسی بیشتر مسائل پرند با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی تشکیل و موارد را در یک چارچوب مشخص رفع خواهیم کرد.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=8201
کد خبر
8201
بازدید
5367