معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

دعوت از سرمایه‌گذاران برای ارایه طرح‌های اشتغال‌آفرین در توسعه شهرهای جدید/بهره‌برداری از متروی پرند در دهه فجر امسال

معاون وزیر راه و شهرسازی با دعوت از سرمایه‌گذاران برای ارایه طرح‌های اشتغال‌آفرین در توسعه شهرهای جدید تاکید کرد: ظرفیت‌های دانش بنیان شناسایی و حمایت می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید امروز ۲۳ اردیبهشت در خطبه پیش از نماز در شهر جدید پرند گفت: امروز بالاترین درصد هزینه سبد خانوار را موضوع مسکن به خود اختصاص داده است. امروز یکی از موانع جوانان برای تشکیل خانواده موضوع مسکن است. به همین دلیل نیز دولت سیزدهم مهمترین موضوع خود را به تامین مسکن برای اقشار مختلف کشور تخصیص داده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه در شهر جدید پرند ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد، افزود: هم‌اکنون عقب‌ماندگی‌هایی در حوزه تامین مسکن در پرند وجود دارد که در صدد هستیم با پیگیری‌های فوری باقیمانده واحدهای مسکونی مهر تکمیل و تحویل بشود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرح نهضت ملی مسکن نیز اعلام کرد: متقاضیان مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند بیش از ۲۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند که ما وظیفه داریم برای آنها در خصوص تامین مسکن گام برداریم.
جعفری تصریح کرد: با تلاش‌های شرکت عمران شهر پرند، شهرداری، استانداری، معاونت استانداری، برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرند گام‌های مهمی برداشته می‌شود.
وی اعلام کرد: امروز در بازدید از شهر پرند مشکلاتی در خصوص انشعابات برق، و سایر زیرساخت‌ها در برخی از مناطق وجود داشت که در تماس با معاونت عمرانی استاندار هماهنگی شد تا این مشکلات برطرف شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص تامین سرانه‌ها و زیرساخت‌ها در شهر پرند توضیح داد: قطعا یکی از موضوعاتی که به جمعیت‌ پذیری در شهر پرند منجر خواهد شد تامین خدمات و زیرساخت‌هاست که با بازنگری طرح شهر پرند که مصوب سال ۱۳۹۲ است امیدوار هستیم تا خدمات و سرانه‌های موردنیاز شهر پرند تامین شود.
وی تصریح کرد: تلاش می‌شود تا سطح ارایه خدمات عمومی در شهر جدید پرند افزایش یابد.
جعفری گفت: اعتقاد داریم که ظرفیت توسعه هر منطقه به دست مردم منطقه شکل می‌گیرد. بنابراین دعوت می‌شود تا سرمایه‌گذاران پرند با شرایط ویژه‌ای که شرکت عمران شهرهای جدید به آن تخصیص می‌دهند برای توسعه شهر گام بردارند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: یکی از برنامه‌های شرکت عمران است که طرح‌های اشتغال‌آفرین تقویت شود. همچنین ظرفیت‌های دانش‌بنیان شناسایی و حمایت می‌شوند و این تکلیفی است که بر اساس نام‌‌گذاری سال برعهده تمام مسئولان است و ما نیز تابع هستیم.
جعفری از جوانان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت کرد تا در اجرای طرح‌های وزارت راه و شهرسازی با شرکت عمران شهرهای جدید همکاری داشته باشند.
وی همچنین با دعوت مجدد از سرمایه‌گذاران برای ارایه طرح‌های اشتغا‌ل آفرین اظهار امیدواری کرد تا با همکاری تنگاتنگ دولت،سرمایه‌گذاران و بخش‌های خصوصی و مشارکت مردمی، توسعه شهرهای جدید محقق شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین در بازدید از شهر جدید پرند و روند تکمیل زیرساخت‌های آن اعلام کرد: یکسری کمبودها و کسری ها در شهر جدید پرند وجود دارد که شامل واحدهای مسکونی مهر باقیمانده و همچنین اجرا و تکمیل واحدهای طرح نهضت ملی مسکن است که امیدوار هستیم با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است در مشارکت با سازندگان بخش خصوصی و همچنین شهروندان، ظرفیت‌های منطقه پرند مورد استفاده قرار بگیرد و به سمت مطلوب پیش برود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: در مجموعه دولت این اراده وجود دارد تا تعهدات پیشین مسکن مهر انجام شود. همچنین با احیای فرصت‌های کنونی شهر جدید پرند برای ارتقای سطح کیفیت و بهبود زندگی شهروندان گام موثری برداشته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص این مطلب که شرکت عمران با فروش اراضی باید تامین مالی تکمیل زیرساخت‌های شهر را انجام بدهد، گفت: بازدید با هدف پاسخ به دستور وزیر راه و شهرسازی و ارایه برنامه برای رفع مشکلات و کمبودهای شهرهای جدید انجام شد. با هماهنگی که در دولت انجام شد در صدد هستیم تا منابع موردنیاز برای رفع کمبودها و مشکلات مردم را تامین کنیم.
جعفری با تاکید بر اینکه شهر جدید پرند ظرفیت‌های فراوانی برای رفع کمبودها را دارد،اعلام کرد: شرکت عمران شهرهای جدید متولی مدیریت زمین در منطقه پرند است. با توجه به اینکه سرمایه اراضی در شهر پرند وجود دارد با ایجاد ارزش افزوده در اراضی می‌توان منابع موردنیاز برای تکمیل پروژه‌ها راتامین کرد. به عنوان نمونه یکی از پروژه‌هایی که در پرند نیازمند تخصیص اعتبار است مترو پرند بوده که با همکاری و هماهنگی با استانداری تهران و معاونت عمرانی استانداری ظرفیت مورد نیاز برای تکمیل متروی پرند تامین شده است.
وی اظهار امیدواری کرد تا با پیگیری‌هایی که در خصوص تکمیل متروی پرند انجام می‌شود هرچه سریعتر با استفاده از ظرفیت‌ها و امکاناتی که در خود شهر وجود دارد و با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های باقیمانده و پروژه‌های مترو و سایر پروژه‌های زیربنایی همچون تصفیه خانه‌ها، مراکز درمانی، بهداشتی ومذهبی در سال جاری سرعت یابد.
جعفری گفت: منابع مالی تکمیل پروژه متروی پرند در همکاری و حمایت استانداری تامین می‌شود. همچنین در خصوص موضوعات فنی و اجرایی پروژه متروی پرند جلسه‌ای در هفته گذشته با مجموعه پیمانکاران برگزار شد که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در برنامه است تا در دهه فجر سال جاری، مردم از این خط استفاده کنند.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=15956
کد خبر
15956
بازدید
30343