معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

دوره مدیریت تکنوکراتیک تمام شده است/ضرورت حضور پررنگ نهادهای مردمی در مدیریت شهری

معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه بررسی عملکرد شرکت های عمران شهرهای جدید تأکید کرد: تمام شرکت های تابعه در اجرای پروژه های عمرانی باید از همکاری شهرداری و نهادهای مردمی بهره مند شده و این بخش ها را همراه سازند چراکه مدیریت شهری دیگر امری صرفا تکنوکراتیک محسوب نشده و مدیریت مردمی باید بیش از گذشته در این حوزه به کار گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید جلسه بررسی عملکرد، ارائه برنامه های سال 1399 و تشریح آخرین وضعیت پروژه های اقدام ملی شهرهای جدید با حضور حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اعضای هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت های تابعه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت توجه و انجام هماهنگی های لازم هر شهر با ضوابط و مقررات مصوب و همچنین طرح های جامع و تفصیلی از سوی مجمع عمومی شرکت عمران شهرهای جدید اعلام شد که سند راهبردی شهرهایی مانند شهر جدید شیرین شهر که هنوز به معاونت معماری و شهرسازی ارسال نشده هرچه سریع تر ارائه و اقدامات لازم اجرایی شود.
همچنین در این جلسه موضوعات مربوط به مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نیز مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان یکی از اقدامات مهم و دائمی برای پیگیری شهرها مطرح شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی نیز با حضور در این جلسه درخصوص بررسی آخرین وضعیت پروژه های عمرانی شهر جدید صدرا تأکید کرد: عملیات اجرایی پروژه های طرح اقدام ملی مربوط به نیروهای نظامی در این شهر تا تیرماه باید اغاز شده و هماهنگی های لازم برای ثبت نام متقاضیان این پروژه در طرح اقدام ملی انجام پذیرد.
به گفته وی شهر جدید پردیس نیز موظف است ضمن اجرای امور مربوط به آماده سازی پروژه ها، واحدهای ارگان های توافق شده را در طرح اقدام ملی در اولویت قرار داده و اقدامات لازم را انجام دهد.
طاهرخانی در ادامه جلسه با تأکید براینکه قبل از ثبت نام پروژه های اقدام ملی باید برای متقاضیان در خصوص میزان و نحوه پرداخت های مالی شفاف سازی کامل شود گفت: تمام شهرها باید برای اجرای این پروژه از اراضی و سایت هایی استفاده کنند که جاذبه لازم برای سکونت متقاضی را داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام شرکت های تابعه در اجرای این پروژه باید از همکاری شهرداری و نهادهای مردمی بهره مند شده و این بخش ها را همراه سازند چراکه مدیریت شهری دیگر امری صرفا تکنوکراتیک محسوب نشده و مدیریت مردمی باید بیش از گذشته در این حوزه به کار گرفته شود.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=8562
کد خبر
8562
بازدید
5451