شرکت عمران شهرهای جدید، با رویکرد توجه به مسائل و موضوعات اجتماعی شهر از دید شهروندان، اقدام به برگزاری دومین جشنواره عکس و فیلم شهروندان شهرهای جدید با عنوان «شهرجدید من» با مشارکت هنرمندان و علاقمندان ساکن در شهرهای جدید کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید با توجه به گزارش دفتر فرهنگی اجتماعی شرکت عمران شهرهای جدید مرحله جمع آوری آثار ارسالی شهروندان به دومین جشنواره فیلم و عکس به پایان رسیده و ۵۲۹۵ اثر در بخش فیلم و عکس، به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که نسبت به اولین دوره برگزاری ۴۳٪ رشد داشته است. در این دوره شهرهای مجلسی، فولادشهر، صدرا و عالیشهر با بیشترین شرکت کننده و شهرهای رامین و علوی با کمترین شرکت کننده در بخش مسابقه حضور خواهند داشت.
بنا بر این گزارش ؛ جشنواره در دو مرحله انجام خواهد شد.در مرحله اول،آثار تولید شده شهروندان،در زمینه فیلم و عکس به دبیرخانه جشنواره در شرکت عمران شهر جدید ارسال می شود.پس از جمع آوری آثار ارسال شده، در تهران توسط هیئت داوران (انجمن سینمای جوان و اعضای دفتر توسعه شرکت مادر)مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برگزیده های هر بخش به شرکت های عمران شهرهای جدید اعلام خواهد شد و شرکت های عمران.طی مراسمی به همراه اکران فیلمها و عکسهای برگزیده از برترین آثار، تقدیر خواهند نمود. در مرحله دوم هیئت داوران از میان آثار برگزیده شهرهای جدید تعدادی از بهترین ها را به عنوان منتخبین کشوری انتخاب و اعلام خواهند نمود. برگزیدگان نهایی جشنواره در روز چهارشنبه و پنجشنبه 26 و 27 آذر ماه 1399 طی مراسمی با حضور میهمانان عالی رتبه فرهنگی و هنری ،شخصیت ها و بازیگران مطرح سینما و تئاتر، اصحاب رسانه و با حضور مسئولین عالی رتبه استان و شهرستان در یکی از شهرهای جدید مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
لازم بذکر است از ۲۲ مهرماه ۹۹ داوری آثار با حضور اساتید مجرب در حوزه فیلم و عکس با همکاری انجمن سینمای جوان آغاز و بمدت یکهفته برترین آثار در دو بخش داخلی و کشوری انتخاب و معرفی خواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=11587
کد خبر
11587
بازدید
10943