در مراسم معارفه سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید مطرح شد:

شهرهای جدید فرصتی بالقوه در حوزه شهرسازی  هستند/ ضرورت ایجاد محرک توسعه و ارتقای سطح اقتصاد شهری در مجموعهشهرهای جدید

مراسم تکریم معاون پیشین وزیر راه و شهرسازی و معارفه سرپرست جدید شرکت عمران شهرهای جدید امروز با حضوراعضای هیئت مدیره و مدیران کل شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید علیرضا جعفری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در جلسه تکریم حبیب اله طاهرخانی مدیرعامل پیشین و معارفه خود که با حضور اعضای هیئت مدیره و مدیران کل شرکت در حوزه های مختلف برگزار شد ضمن قدرانی و تشکر از زحمات جناب آقای مهندس طاهرخانی در طول 8 سال خدمت وی در مجموعه شهرهای جدید بیان کرد: با توجه به اقدامات و موفقیت های امروز شهرهای جدید برای من باعث افتخار است که این جایگاه را از جناب آقای طاهرخانی تحویل می گیرم.
جعفری در ادامه با تأکید براینکه سرمایه انسانی هر سازمان به عنوان مهمترین رکن آن مجموعه به شمار می رود گفت: بدون شک افرادی که از این سرمایه برخوردار بوده اند موفق به انجام امور بزرگ و قابل توجهی نیز هستند؛ خوشبختانه کارنامه امروز شرکت عمران شهرهای جدید کارنامه ای درخشان قابل و دفاع است که من نیز در ادامه تلاش می کنم موضوعات و موارد مطالعاتی که تا کنون به انجام رسانده ام را در این میدان وارد عرصه اجرایی کنم.
جعفری در ادامه شهرهای جدید را فرصتی بالقوه در حوزه شهرسازی دانست و افزود: ما نباید اجازه دهیم که پویایی و نشاط از زندگی مردم بیرون بیاید چراکه زنده بودن شهر نیز به همین مسئله بستگی دارد؛ اگر این پویایی در زندگی شهروندان دیده نشود قطعا نقطه مرگ آن شهر فرا رسیده است.
وی در این خصوص ادامه داد: خوشبختانه رویکرد هویت بخشی و انسان محوری در مدیریت امروز مجموعه شهرهای جدید دیده می شود که خود یک نقطه قوت به شمار می رود.
علیرضا جعفری با بیان این نکته که شکل گیری زیست اسلامی در بستر شهرهای جدید نیز باید در دستور کار قرار گیرد گفت: با توجه به شرایط امروز در شهرهای جدید می توانیم از این شهرها در راستای الگوسازی برای شهرهای ایرانی – اسلامی، معماری و نمای شهری و همچنین شهرهای هوشمند استفاده کنیم که فرصت بسیار خوبی محسوب می شود.
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه سخنان خود بیان کرد: امروز، این رسالت بزرگ بر عهده ما است که به گونه ای عمل کنیم تا اقدامات ما در این مقطع زمانی باعث افتخار آیندگان باشد، ما باید امروز به مرحله ای برسیم و بنایی را در شهرهای جدید احداث کنیم که در آینده از آن به عنوان بنای تاریخی یاد شود. ما باید از خلاقیت لازم در ادغام حوزه هوشمندسازی و احداث بنای تاریخی بهره برده و این چنین در الگوسازی شهری تحولی عظیم ایجاد کینم.
جعفری بحث اقتصاد شهری را نکته حائز اهمیت دیگری در مجموعه شهرهای جدید اعلام کرد و افزود: با توجه به ظرفیت شهرهای جدید و تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و بهره وری زمین در مجموعه کل کشور باید محرک توسعه را در شهرها تعریف و در ادامه مسیر ضمن استفاده از تمامی ظرفیت ها ادعای محکمی در تولد کامل شهرها برای آیندگان داشته باشیم.
این مقام مسئول با تأکید براینکه نسل های آینده باید بدانند که مباحث توسعه پایدار شهری و محورهای تحول و پیشرفت در حوزه شهرسازی تنها یک شعار نیستند گفت: یکی از مشکلات امروز این حوزه ایجاد تعامل و هماهنگی لازم بین دستگاه ها و سازمان های دارای نقش در عرصه شهری است که باید در مجموعه شهرهای جدید به آن توجه ویژه شود تا در نهایت ضمن تحقق برنامه های دولت، ثمره خدمت ما نیز برای مردم عزیزمان چیزی جز شیرین کامی نباشد.
وی همچنین تصریح کرد: ما باید از فرصت پیش روی خود در ظرفیت بالای موجود شهرهای جدید و روحیه انقلابی و جهادی دولت در پیشبرد اهدافمان استفاده کرده و در این مسیر گام برداریم.
جعفری در بخش دیگری از سخنان خود تخصص، تعهد و کارآمدی را از ویژگی های اصلی منابع انسانی در هر سازمان دانست و بیان کرد: آنچه در این مسیر برای همه ما بسیار مهم است فرصت محدود خدمت بوده که از پشت همین سنگر های چوبی باید به بهترین نحو از آن استفاده کنیم.
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک رمز ماندگاری شهدا و درجه قرب شهادت در عمل و تکلیف خلاصه می شود، اگر ما نیز همانند برادر گرامیمان جناب آقای طاهرخانی به خوبی به این تکلیف عمل کنیم در پایان از آن سربلند بیرون خواهیم آمد که امید داریم برای ما در ادامه مسیر نیز به همین منوال باشد.

طاهرخانی نیر در این مراسم ضمن خوشامد گویی به سرپرست جدید و قدرانی از زحمات همکاران مجموعه شرکت عمران به ارائه گزارش مختصری از اقدامات انجام گرفته در شهرهای جدید طی 4 سال گذشته پرداخت.
وی در طول سخنان خود آغاز محورهای عملیاتی جدیدی از جمله آماده سازی، محوطه سازی، اجرای زیرساخت های اجتماعی، احداث مراکز محلات به عنوان بسته های جذاب سرمایه گذاری و همچنین گسترش دسترسی های حمل و نقلی بین شهرهای جدید و شهرهای مادر را از جمله محورهای مهم در این مدت اعلام کرد و گفت: در این مدت با همفکری مجموعه مدیران شرکت اقداماتی جهت توسعه هرچه بیشتر خدمات روبنایی و زیربنایی که تا پیش از آن مورد توجه چندانی نبود، صورت گرفت که همواره تلاش می شد شرکت را از اجرای اقدامات صرف فیزیکی و کالبدی خارج کرده و وارد حوزه نرم افزاری نیز بکند. امید دارم که این مجموعه با حضور شما در ادامه مسیر نیز شاهد موفقیت های روز افزون و چشمگیری نیز باشد.

لینک کوتاه نوشته
https://www.ntdc.ir/?p=14679
کد خبر
14679
بازدید
29023