دکتر علیرضا جعفری

معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید

شماره تماس:  ۸۱-۷۲۰-۸۸۶-۰۲۱   نمابر: ۸۳-۷۲۰-۸۸۶-۰۲۱   ایمیل سازمانی: 

سوابق کاری

شهرسازان از دیرباز در عرصه فعالیتی خود با بهره گیری از تخصصِ مبتنی بر محاسبات علمی و برنامه‌ریزی دقیق و به هنگام و استفاده از مصالح طبیعت، افتخارات بی‌شماری در خلق شهر و شهرک های بی‌بدیل، منحصربه‌فرد و دارای ویژگی هایی همچون برخورداری از کاربردهای موردنیاز، زیبایی بصری، زیرساخت های مناسب شهری و… را به خود اختصاص داده‌اند. مقوله‌ای که در مسیر تحقق جریان توسعه‌یافتگی و روند تکامل تحول و پیشرفت شهرها، رسالت سنگینی را به دوش متخصّصین و دست‌اندرکاران امر، در بخش های فعال این عرصه می‌نهد.

خلاقیت، نوآوری، بهره‌مندی از فن‌آوری و تکنولوژی و نیز توجه به هویت بناهای ساخته شده، در سایه الگوی ایرانی، اسلامی، معماری و شهرسازی، از جمله مزیت‌های رقابتی قابل اعتنا در عرصه ساخت‌وساز به‌شمار می‌روند.
از سویی دیگر نیز تحقق اهداف بلند اقتصادی از جمله نیل به اقتصاد مقاومتی و جهش تولید ، سرلوحه فعالیت های حوزه هایی است که به تعهّد، تخصّص و کارآمدی خود می‌بالند و به آن اعتقاد راسخ و توجّهی مضاعف دارند. بویژه در بزنگاه رقابت‌های تنگاتنگ و گاه دوشادوش کنونیِ عرصه‌های مهندسی و نوشهرسازی در طرّاحی و مدیریت ساخت مسکن و همچنین ارتقاء و تولد شهرهایی با زیست مناسب که همواره مورد تاکید سیاست های کلّی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در قالب الگوی ایرانی-اسلامی بوده و ما نیز در راستای تحقق برنامه هفتم توسعه به ویژه پیشرفت و ساخت فضاهای شهری با هویت معماری اصیل مبتنی بر سبک زندگی فرهنگ ایرانی-اسلامی باید سرلوحه کارهایمان قرار داده و به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.
فعالیت ” شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید” به عنوان متولی ساخت شهرهای جدید در کشور همواره بر پایه تخصّص و کارآمدی مدیران و همکارانش، در اذهان فعالان وادی (عرصه) مهندسی و شهرسازی، خوش درخشیده و به یادگار مانده، و خداوند منّان را شاکر هستم که در این مقطع، توفیق حضور در بین همکارانی پرتلاش و باانگیزه را برای اینجانب مقدّر نمود و امیدوارم با برنامه‌ریزی، سازماندهی، انسجام و کنترل و نظارت و نیز بهره‌مندی از متخصصین متعهد و کارآمد و با روحیه جهادی، در آینده‌ای نزدیک در زمره سازندگان شهرهای برتر این حوزه به شمار بیاییم.
ما برآنیم که در ”شهرهای جدید“ هر روز با برداشتن گام هایی موثر، بهترین خود و شگفتی‌ساز این عرصه باشیم.