• وزارت راه و شهرسازی
  شهر جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهر جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای پروژه احداث قطار برقی هشتگرد


وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه احداث قطار برقی هشتگرد اعلام کرد: که این خط ریلی تا پایان هفته جاری مورد آزمایش سرد قرار می گیرد.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز سه شنبه ۱۶ مهرماه از روند اجرای پروژه احداث قطار برقی شهر جدید هشتگرد بازدید و از نزدیک در جریان جزئیات امور قرار گرفت.
اسلامی در این بازدید با تأکید براینکه این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و کارهای زیرساختی آن در حال تکمیل است گفت: متروی شهرجدید هشتگرد نه فقط برای این شهر، بلکه برای ساکنان غرب تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین با اعلام این خبر که این خط ریلی تا پایان هفته جاری مورد آزمایش سرد قرار می گیرد افزود: عملیات اجرایی تامین برق خط ریلی کرج - شهر جدید هشتگرد در دستور کار قرار گرفته و این پروژه مراحل پایانی را می گذارند.
در این راستا حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز در گفتگویی با خبرگزاری مهر در این خصوص اعلام کرد: آنچه ما وعده داده بودیم اتمام عملیات اجرایی بود؛ اتمام عملیات اجرایی با آغاز بهره برداری از این پروژه دو موضوع متفاوت از هم هستند. همین الان هم اگر از پروژه بازدید کنید، عملیات اجرایی مترو هشتگرد به پایان رسیده است.
طاهرخانی یادآور شد: دستگاه بهره بردار مترو شهر جدید هشتگرد، شرکت عمران شهرهای جدید نیست بلکه شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تعیین شده است.
وی تصریح کرد: شرکت بهره برداری مترو تهران این هفته تست سرد راه آهن گلشهر به شهر جدید هشتگرد را آغاز می کند اشکالات و نقایص خط پس از تست سرد رفع خواهد شد. پس از آن تست گرم این خط ریلی انجام می‌شود چون سیستم برقی است تست گرم باید با دقت بیشتری انجام شود. پس از آن بهره برداری اولیه و نهایتا بهره برداری نهایی از پروژه انجام خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی علت تاخیر در اجرای این پروژه را حساس بودن آن دانست و گفت: با توجه به اینکه قرار است حمل و نقل انبوه مسافر با این خط ریلی صورت بگیرد باید با دقت بیشتری تست سرد و گرم انجام شود. به این صورت که قطار دو طبقه مترو هشتگرد باید به صورت خالی تردد کند و پس از مشخص شدن نواقص و رفع آنها اقدام به مسافرگیری کنند.
گفتنی است خط ریلی کرج - شهرجدید هشتگرد به طول ۲۶ کیلومتر از دهه ۸۰ عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

تاریخ انتشار : سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵:۳۶
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1164
تعداد بازدید : 148