• وزارت راه و شهرسازی
  شهر جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهر جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد :

افتتاح ۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۲۳ میلیارد ریال در شهر جدید سهند


۳ مرکز آموزشی به همراه پروژه میدان سردار شهید باکری با اعتباری بالغ بر ۱۲۳ میلیارد ریال امروز با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در شهر جدید سهند به افتتاح رسید.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید امروز سه شنبه ۱۶ مهرماه مراسم افتتاح پروژه های عمرانی شهر جدید سهند با حضور حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، محمدرضا پورمحمدی استاندار تبریز و سایر مسئولین استانی و منطقه ای برگزار شد.
گفتنی است در این مراسم مدرسه ۱۲ کلاسه شهید نومی گلزار با اعتبار ۳۳ میلیارد ریال واقع در فاز ۴، مدرسه ۱۲ کلاسه فردوسی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال در محله ۱۳۲۳ فاز ۳، مدرسه ۱۲ کلاسه غدیر با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان واقع در محله ۱۳۲۵ فاز ۳ و پروژه میدان سردار شهید مهدی باکری با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در فاز ۳ افتتاح و به بهره برداری رسید.
طاهرخانی در این مراسم با تأکید براینکه این افتتاح ها به دلیل قرار گرفتن پروژه ها در زمره طرح های اجتماعی – فرهنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است گفت: شهرهای جدید با رشد بسیار سریعی مواجه هستند از این رو نیازهای شهری آن ها نیز روز به روز در حال گسترش است، خوشبختانه امروز موفق شدیم تمامی کمبودها و وضعیت بحرانی شهرهای جدید را در حوزه آموزشی از میان برداشته و شرایط خوبی در این بخش ایجاد کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه رفع مشکلات زیرساختی به ویژه در بخش آموزشی و فرهنگی همواره از تأکیدات و اولویت های دولت تدبیر و امید بوده است گفت: احداث مراکز آموزشی از اولویت های اصلی ما طی سال های اخیر در شهرهای جدید بود چراکه آموزش آینده ساز کشور و زیرساخت اساسی برای بهبود آینده آن است.
این مقام مسئول ادامه داد: تأمین بخش نرم افزاری این حوزه برعهده مجموعه آموزش و پرورش است که انشاله با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی به وضع متعادلی رسیده و نظم خوبی بگیرد.
وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اهمیت مسئله هویت در مجموعه شهرهای جدید بیان کرد: در حال حاضر مجموعه ای از شهروندان بدون همبستگی و سابقه آشنایی در کنار یکدیگر جمع شده اند، این درحالی است که یک شهر زمانی شکل می گیرد که این افراد پیوسته شده و با یکدیگر در ارتباط باشند.
طاهرخانی با بیان اینکه ایجاد بستر و زیرساخت های فرهنگی و آموزشی یکی از ضرورت های شکل گیری اجتماع به شمار می رود گفت: بدون شک اگر در این زمینه غفلت کنیم امکان بروز رفتارهای نابهنجار در این مناطق فراهم خواهد شد.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی در این حوزه یک وجه بر عهده ما به عنوان مجری بوده و وجه دیگر متوجه مجموعه های فرهنگی – آموزشی است تا بتوانیم در کنار یکدیگر به اجتماع و در نهایت امنیتی پایدار رسیده و سیاستی که یکی از ثمرات انقلاب اسلامی محسوب می شود رابه نحو مناسبی پیش ببریم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پایان با بیان اینکه موفقیت های امروز سهند قطعا نتیجه حمایت و همکاری مسئولان و دستگاه های محلی و استانی در آذربایجان شرقی است گفت: طی ۲ سال گذشته ۸۳ مدرسه در شهرهای جدید کشور افتتاح کرده و در ایام هفته دفاع مقدس سال جاری نیز ۱۷ مورد دیگر به آن اضافه کردیم که رقم بسیار چشمگیری محسوب می شود.

تاریخ انتشار : سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳:۳۶
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1165
تعداد بازدید : 826