• وزارت راه و شهرسازی
  شهر جدید
  مجری مطالعات و ایجاد شهرهای جدید در کشور
 • سکونت در شهرهای جدید
  شهر جدید هوشمند
  قیمت مناسب مسکن
  فرصتهای سرمایه گذاری
  امکانات رفاهی

احداث شهر جدید قشم، گامی بزرگ در جهت توسعه جزیره خواهد بود


معاون وزیر راه و شهرسازی طی بازدید ازشهرستان قشم اعلام کرد: ایجاد یک شهر جدید در محدوده جغرافیایی دیرستان قشم در دستور کار شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته است.


به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در بازدید میدانی از شهرستان قشم از ۲ منطقه در حوالی روستای شیب دراز و خلیج دیرستان بازدید کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازدید انجام شده، گفت: این مناطق در شورای برنامه ریزی استان هرمزگان مطرح می‌شود تا مطالعات نهایی و بررسی‌های دقیق انجام و بر اساس آن یکی از مناطق به تصویب برسد.
طاهرخانی تصریح کرد: شهر جدید قشم از جمله شهرهایی است که به منظور غلبه بر مشکلاتی چون کمبود مسکن، حفظ بافت فرهنگی و کنترل ساخت و سازها، اسکان کارکنان صنایع موجود در منطقه و همچنین پایداری محیط شهری ایجاد می شود.
مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه یکی از مناطق مورد بازدید به وسعت ۶۰۰ هکتار موقعیت مناسبی برای این امر است، افزود: نزدیکی این منطقه به دریا، فرودگاه، نیروگاه های آب و برق، اسکله های نفتی و سایت های گردشگری، از این منطقه در حوالی روستای شیب دراز و خلیج دیرستان، موقعیتی طلایی ساخته است.
طاهرخانی عنوان کرد: امید است با تصویب این طرح برای ایجاد شهر جدید، گام بزرگی در جهت توسعه متوازن جزیره قشم برداشته شود.
شایان ذکر است در این بازدید، مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان، مدیرعامل شهر جدید علوی بندرعباس، مدرس معاون استاندار هرمزگان و فرماندار، معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم و تنی چند از مسئولین جزیره، معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

تاریخ انتشار : دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶:۱۴
ارسال شده توسط : واحد روابط عمومی
کد خبر : 1206
تعداد بازدید : 68